5 medailí z MČR v běhu na kolečkových lyžích!

01/10/2025

O uplynulém víkendu se v Liberci konalo MČR v běhu na kolečkových lyžích. Naši lyžaři dosáhli před blížící se zimní sezónou výborných výsledků.


Mistrovský titul z Vesce si odvezli st.dorostenky Mánková E. (3.B) 5km klasicky, Žilinská N. (2.A) sprint V a junior Steinbach H. (3.B) 10km klasicky.  Mánková E. navíc doplnila medailovou sbírku v závodě na 7,5km volně a ve sprintu V o další dvě stříbrné medaile! Žilinská N. zase o stříbro ze závodu 5km klasicky. 


Pěkných výsledků dosáhli i další lyžaři. Ml. dorostenka Půbalová S. (1.B) 4. místo sprint V, 6.místo 5km volně. St. dorostenka Krejčí Š. (3.B) uspěla 5.místem v závodě 5km klasicky. Juniorka Machová M. (3.B) obsadila 6.místo ve sprintu, 8.místo v klasice a 5.místo na 10km V. Junior Vondraš P. (3.B) obsadil 8.místo ve sprintu V. a st.dorostenci Vocelka M. (3.B) a Kyrál Š. (2.A) obsadili v sobotním závodě klasicky 7. a 10. místo.  


Našim lyžařům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci nejen sportovních klubů, ale také Všeobecného a sportovního gymnázia Vimperk!


Petr Steinbach 

Vyhledat na webu

Zavřít