Naši bikeři poměřili síly se světovou elitou v Novém Městě na Moravě
I letos nechyběli naši bikeři na závodě světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Letošní ročník přinesl premiéru juniorského závodu Short Track (XCC), ve kterém se nejvíce dařilo studentovi prvního ročníku Matěji Novákovi.
Matěj si už v kvalifikaci vedl velmi dobře, když obsadil 32. místo a vybojoval si postup do finálového závodu. Ve finále pak v silné konkurenci jezdců z 25 zemí světa dokončil na výborném 29. místě.
Další naši závodníci Václav Růžička a Jakub Černý bojovali v kvalifikaci o postup mezi nejlepší. Václav obsadil 64. místo, Jakub skončil na 56. pozici a do hlavního závodu XCC se jim postoupit nepodařilo.
V sobotním závodě olympijského cross-country (XCO) pak kluci nastoupili do mimořádně silně obsazeného pole 129 juniorů z 31 zemí světa. Na náročné trati Vysočina Areny sbírali další cenné zkušenosti ze světového poháru. Závod dokončili Matěj Novák na 81. místě, Jakub Černý na 110. místě a Václav Růžička na 114. místě.
Foto: Radek Kašík
JK