Studenti gymnázia bojovali o republikové medaile v short tracku (XCC) v Motole
O uplynulém víkendu hostil pražský Motol mistrovství České republiky v short tracku (XCC). Program zahájila kvalifikace, ve které se závodníci spjatí s naším gymnáziem rozhodně neztratili. Mezi kadety zaujal Adam Šalanda, který dokonce po určitou dobu držel rekord trati a nakonec vybojoval 7. místo. V kategorii juniorů zaznamenal velmi kvalitní výkon Matěj Novák, jenž obsadil 9. příčku.
Hlavní závody provázela výrazná změna počasí. Zatímco kvalifikace se jela za horkého letního počasí, odpolední finálové jízdy poznamenal déšť, který proměnil trať v kluzký okruh.
Mezi kadety odstartoval Adam Šalanda výborně a v úvodu se pohyboval na předních pozicích. V průběhu závodu však na kluzké trati postupně ztrácel a cílem projel na 24. místě.
V juniorské kategorii si nejlépe vedl Matěj Novák, který obsadil 17. místo. Jakub Černý dokončil závod na 27. příčce a Václav Růžička na 33. místě.
JK