Střelba na hranici: Skutečné příběhy šumavských převaděčů.
Přijďte se seznámit s vývojem ve střežení státní hranice po roce 1945 a změnami, které nastaly po únoru 1948, kterými nás provede autor knih na danou tematiku Ing. Pavel Moc. Budete seznámeni s právními normami, které trestaly nelegální přechody hranic i jejich převaděče. Dozvíte se, kolik osob zahynulo na hranicích v období 1948–1989, i to, kolik v té době zahynulo pohraničníků při ostraze hranic a z jakých příčin. To vše prostřednictvím skutečných příběhů převaděčů, agentů-chodců, ale i skrze osudy jejich spolupracovníků včetně rodinných příslušníků.
Beseda trvá 2 hodiny a je doprovázena množstvím fotografií k dané tematice.
Lektor a zároveň autor knih Výstřely na šumavské hranici 1949–1951 a Šumavští převaděči je obdivovatelem a milovníkem Šumavy a literatury faktu, což ho dovedlo k sepsání dvou knih z poválečných událostí na Šumavě. Po přednášce bude možné si dané knihy zakoupit a nechat podepsat přímo od autora.
Neztrácejte čas a připojte se k nám dne 17. října 2024 v prostorách Gymnázia Vimperk, místnost č. 9 v budově A.
Na akci je třeba se zaregistrovat na emailu: info@gvimperk.cz.
O lektorovi:
Ing. Pavel Moc se narodil jsem se v roce 1954 v Českých Budějovicích, kde žije i doposud. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a ekonomii se věnoval celý profesní život. Jeho celoživotním koníčkem byl a stále je sport, četba a studium historie. Je obdivovatelem a milovníkem Šumavy. Je autorem knih Výstřely na šumavské hranici 1949-1951 a Šumavští převaděči.